Tévhit, hogy az inkontinencia, vagy a gátizmok elgyengülése kizárólag az idős nők problémája. Mindenkinek foglalkozni kellene ezzel a témával, ha egészséges is, a megelőzés legalább annyira fontos!
Ha probléma van, ne szégyelljük, így elkerülhetjük az elzárkózást, a magányt, önbizalomhiányt, rossz hangulatot, párkapcsolati problémákat.
Életkortól, nemtől,mozgékonyságtól függetlenül mindneki élvezheti kedvező hatásait!
Az egyszerűen elsajátítható gyakorlatok erősítik a has-, gát-, és hátizmokat is, és a helyes testartásban is segítenek. Néhány hét alatt feszesebb has, jobb általánaos kondíció, hát- és ízületi fájdalmak enyhülése, örömtelibb nemi élet, vizeletcsepegés, aranyér gyógyulása , menzesz fájdalmak csökkenése várható. Sokkal gyorsabban regenerálódnak az izmok hasi műtét, és szülés után is.
Nagyon fontos a rendszeresség, kitartás, mert ha abbahagyjuk a probléma visszaáll!!!
Hol helyezkedik el a gát/medencefenék?
Hajlamosak vagyunk csak a látható izmainkkal foglalkozni, pedig van egy kicsi izomcsoport, amely rendkívüli módon meghatározhatja az életminőségünket.
A medencefenék izomréteg, amely a szeméremcsont és farokcsont között körkörösen helyezkedik el, gyakorlatilag a kismedence alapját képezve ily módon. Védi és tartja a női kismedencei szerveket. (hólyag, méh, végbél).
A helyes tónusú medencefenék védi a benne lévő szerveket. Ugyanez teszi lehetővé a megfelelő vizeletürítést a hólyagból, ill. székletürítést a végbélnyíláson át. Hozzájárul a női nemi szerv kielégítő működéséhez a szexuális élet során, segíti az orgazmus kialakulását.
Mitől gyengülhet meg a gát izomzata?